SOVA varuje před dováženými ojetinami s falešnými servisními knížkami
Nepoctiví majitelé autobazarů již tradičně dovážejí vozy ze zahraničí se stočenými kilometry a často k nim přikládají i zfalšované servisní knížky. Falzifikáty dokonce uvádějí i skutečně existující zahraniční servisy. V této souvislosti nás upozornilo několik občanů na autobazar AUTOCENTRUM GROUP s.r.o. u Litvínova.
„Dlouhou dobu jsme se s ženou rozhodovali o koupi auta, zvažovali jsme mezi autem novým a málo ojetým, ale hlavně solidním a bezpečným. Mezi všemi nabízenými ojetinami poměrně výrazně vynikala auta z autobazaru AUTOCENTRUM GROUP s.r.o., Louka u Litvínova, jehož majitelem je Jaroslav Nosek. Auta jsou prezentována jako referentská, předváděcí a hlavně ve výborném stavu – dovoz z Německa,“ napsal nám Milan. Vůz škoda Octavia, o který měl Milan zájem, měl dle bazaru najetých méně než 40 tisíc kilometrů, a až na menší estetické nedostatky byl ve skvělém stavu.
Po koupi však následovalo vystřízlivění z radosti nad výhodným obchodem. V autorizovaném servisu zjistili, že vůz měl již v roce 2009 najeto 131 550 km a servisní knížka je kompletní falzifikát s falešnými razítky a údaji. Pan Milan ještě pro jistotu kontaktoval i německý autoservis, kdy prý byla Octavie servisována. Z Německa jen obdržel odpověď, že uvedené auto u nich nikdy servisováno nebylo a navíc použité razítko patří prodejně, nikoliv servisu. Podle údajů v německém technickém průkazu kontaktoval pan Milan posledního uvedeného uživatele auta, který mu sdělil, že auto bylo majetkem leasingové společnosti, která ho po skončení smlouvy prodávala s ujetými kilometry cca 180 000.
„Panu Noskovi jsem poslal již tři reklamace s návrhy na odstoupení od kupní smlouvy nebo poskytnutí výrazné slevy z ceny, první dvě byly zamítnuty s odvoláním, že prodej auta pouze zprostředkovávali p. Taldíkovi, na třetí reklamaci jsem již odpověď nedostal,“ pokračuje ve svém vyprávění Milan. „Sehnal jsem si tudíž číslo telefonu do ubytovny, kde p. Taldík trvale bydlí a vznesl jsem na něj přímý dotaz, kde auto v Německu kupoval. Jeho odpověď byla, že on o tom nic neví, že ho kupoval pan Nosek! Panu Taldíkovi jsem tedy poslal rovněž uvedené návrhy, odpověď jsem dosud rovněž nedostal“
Podobnou zkušenost s autobazarem pana Noska má i paní Zuzana: „Auto od pana Noska jsme zakoupili v červenci 2009. Následně jsme zjistili, že místo uváděných 68000 km na tachometru, má auto najeto něco okolo 200 000 km. Auto jsme reklamovali, reklamace byla zamítnuta. Zkusili jsme se odvolat, ale opět zamítnuto. Po bližším hledání na internetu jsme zjistili, že nejsme sami.V březnu jsme podali trestní oznámení a šetření případu nadále pokračuje.“
Předseda SOVA Zbyněk Veselý proto varuje: „Vzhledem k tomu, že u dovážených vozů ze zahraničí se vyskytuje nejvíce podvodů, vybírejte raději vozy pořízené jako nové v ČR. Kupujte jen opravdu ověřené vozy a ještě před samotnou koupi a podpisem si důkladně prostudujte celou dokumentaci. Ověřte si přes specializovanou společnost stav najetých kilometrů a servisní historii. Nejvíce problémům se vyhnete koupí v bazaru, který je vlastníkem automobilu a ne jen pouhým zprostředkovatelem prodeje.“








