O ojeté auto může kupující snadno přijít – je v exekuci!

Stovky napálených si rvou vlasy. Koupili ojeté auto za výhodnou cenu, ale záhy jim bylo zabaveno. Nad vozidlem totiž visela exekuce, vedená kvůli dluhům předchozího majitele, který to před kupujícím zatajil. Nic netušící zájemce o ojetiny obvykle nenapadne prověřit si kromě technického stavu, původu a servisní historie i to, zda auto není v exekuci.

Takto podvedených proto přibývá. Stalo se to i Petrovi S. ze středních Čech. Přišel o 350 tisíc korun. Tolik zaplatil známému za auto americké značky. Po třech měsících si pro vůz přišel exekutor, i když Petr S. nikomu nic nedluží. Zato prodávající auta, známý pana Petra S., má už na krku 12 exekucí v součtu za více než tři milióny korun.

"Nejdřív jsem vůbec nechápal, jak po mně exekutor může chtít auto, když nikomu nic nedlužím. Teprve u právníka jsem zjistil, že jsem se vlastně stal obětí podvodu svého známého. Kvůli němu teď musím auto bez náhrady předat exekutorovi. Jak jsem posléze zjistil, kupní smlouva na věc, která je zařazena do exekuce, je neplatná," shrnul Petr S.

Obrátil se na bezplatný právnický portál kde mu potvrdili, že svých peněz se musí soudně domáhat po původním majiteli, ale auto je povinen vrátit do exekuce. "Nový majitel tak najednou nemá ani peníze, ani auto. Jedinou jeho možností je obrátit se na původního vlastníka vozu, aby mu peníze z titulu bezdůvodného obohacení neprodleně vrátil," řekl Právu právník Rostislav Kovář z portálu Poradnaveritele.cz.

 

Zarážející na věci je to, že byť se považujeme za právní stát, tak i když zjevně poškozený Petr S. soud vyhraje, bude mít sice v ruce exekuční titul, a dokonce si i podle referencí a své svobodné vůle vybere ten nejschopnější, tedy nejdravější exekutorský úřad, ze svých 350 tisíc nejspíš už reálně nedostane nic. Kde nic (oficiálně) není, ani čert nebere. A skončí tak jako pomyslná kapka ze šedesáti procent exekučních případů, při nichž se nepodaří z dlužníků vymoci nic.           Více najdete zde.

Autobazar o podvodu s tachometry mlčí

Televizní reportér navštívil pardubický autobazar, kde již upozorňoval na to, že tam nabízejí vůz, který má prokazatelně stočený tachometr. A to minimálně o 100 tisíc kilometrů. I když jde podle právníků o podvod, auto se v bazaru prodává dál. A to stále se stejnými kilometry a stejnou cenou jako včera.   Více zde.

 

Česká republika je „pračkou“ kradených aut ze zahraničí

Přibližně 20% ojetých vozidel prodávaných v České republice má při prodeji nesprávně uvedený rok výroby, a často je to důsledek úmyslného falšování. Pozměněné údaje mohou zakrývat nejen skutečné stáří, ale i technický stav vozu, či dokonce legalizovat ukradená auta ze zahraničí. Obchod s individuálně dováženými vozy totiž láká spoustu nepoctivců a situace je dlouhodobě nepříznivá. Kupující, který si neověří údaje v dokladech, riskuje nejen své peníze, ale také bezpečí. Přibližně 16 % ojetin ze zahraničí vykazuje podstatné závady při prověřování původu a 18 % dokonce neprojde kontrolou originality.    Více zde.

Nákupem vozidla to nekončí – chraňte své vozidlo před zloději!

  Cebia SAT je moderní, komplexní řešení satelitního zabezpečení a hlídání automobilů.  cebia sat

 

 

   Buďte nároční a vyžadujte

   kvalitní systém!

     Více informací na www.cebia.cz

© 2004 - 2018 SOVA - Sdružení na ochranu vlastníků automobilů | e-mail pro stížnosti: klikněte zde, e-mail pro novináře a ostatní komunikaci: info@sdruzeni-sova.cz