Majitel hradeckého autobazaru Herkules stanul před soudem

Obžalovaný Michal Zeman (49), majitel autobazaru Herkules, čelí obžalobě ze zpronevěry a podvodu se škodou více než devět milionů korun. Hlavní skutky obžalovaného spočívají v tom, že auta, která měl od klientů ke zprostředkování prodeje, sice prodal, ale původním majitelům za ně peníze nevyplatil. Trestné činnosti se podle spisu dopouštěl od poloviny roku 2009 do října 2010. Jedná se o 55 aut. Zeman u soudu vypověděl, že v bazaru prodával převážně ojeté vozy, které mu dováželi jeho známí ze zahraničí. Částečně vinu přiznal, ale některá obvinění odmítl. Z jeho vyjádření vyplynulo, že s dovozci obchodoval na bázi vzájemné důvěry a transakce často probíhaly jen na základě ústní domluvy, přičemž smlouvy sepisoval až poté, kdy se našel kupec. Tak to fungovalo více než deset let. „Ale v roce 2009 začaly problémy. Často se nechával zapírat, když mělo dojít k placení za prodaná auta,“ řekl jeden z poškozených.

Zeman u soudu tvrdil, že za auta si od kupujících nechal platit převážně v hotovosti a peníze ukládal do svého vozu. „Banky jsou zloději, okrádají na poplatcích. Proto jsem měl raději hotovost. Auto jsem měl pořád na očích,“ vypověděl. Na řadu otázek předsedy trestního senátu Petra Mráky, který se vyptával na jednotlivé případy, Zeman odpovídal, že už si nepamatuje, proč stržené peníze nevyplatil původním majitelům ojetin nebo dovozcům. Na podzim roku 2010 byl Zeman hospitalizován na hradecké psychiatrii. Auto, v němž měl údajně více než šest milionů korun a firemní dokumenty, si nechal svým synem přivézt před areál nemocnice. Během několika dní se do zaparkovaného vozidla údajně někdo vloupal a peníze i doklady se ztratily. Policie zloděje nezjistila a věc byla odložena.„Nebylo prokázáno, že se skutek stal,“ vysvětlil státní zástupce Zdeněk Štěpánek.

Zeman uvedl, že je nyní zcela bez prostředků, nemá žádný majetek, žije u své matky v domě s pečovatelskou službou a nemá žádné příjmy. „Dostával jsem stovky vulgárních a výhružných SMS. Lidi jsou svině,“ postěžoval si obžalovaný soudcům. Hlavní líčení je zatím naplánováno do 17. února, Zemanovi hrozí až desetiletý trest vězení.   Více zde.

Koupil si ojetou škodovku, ještě v ten den mu shořela

Když si muž ze Smržic na Prostějovsku koupil v bazaru automobil Škoda Fabia, jistě měl obrovskou radost. To ještě netušil, že  v tentýž den mu shoří. Muž nechal auto stát na parkovišti před domem, jenže za chvíli si všiml, jak z něj vychází kouř, a za chvíli dokonce vyšlehly plameny. Nemeškal, zavolal hasičům a oheň se pokoušel zlikvidovat ručním hasicím přístrojem. Hasiči oheň rychle zlikvidovali, ale automobil je přesto zničený.  Více zde

Odhalil stočené kilometry, nepomohly ani důkazy

Na reportáž TV Jičín nás upozornil čtenář z Jičína. Na motoru zakoupené Fabie našel nový majitel dokonce i nálepky, které dokazují stočení najetých kilometrů. Přesto, že majitel měl řádné důkazy, dostatečné nápravy se nedočkal. Více zde

Zájemce o škodovku z Portugalska přišel o 3500 Eur

Paní S. se nám ze sdružení SOVA svěřila s příběhem, kdy se stal její otec další obětí internetového podvodu s dovozem ojetiny ze zahraničí.        Více zde.

Vyzkoušejte systém AUTOTRACER = komplexní info o vozidlech a jejich historii.

DM autotracer

Vybíráte vozidlo a nevíte, které je to pravé?

• jakou má minulost?
  • nemá přetočený tachometr?
  • není omlazeno?

Více informací na www.cebia.cz nebo www.zkontrolujsiauto.cz